Realizujemy programy

Program wychowania przedszkolnego "Od przedszkolaka

do pierwszaka"

Autorski program edukacji patriotycznej "Jestem małym patriotą"
Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas"

Akcje

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (do roku 2005 działającą jako: Fundacja „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”), mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” (CPCD) zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, Fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła.

Więcej informacji na stronie:

www.calapolskaczytadzieciom.pl

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Szlachetna Paczka", który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.
Wolontariusze, czyli Super W szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu.
Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny.
Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system "Szlachetnej Paczki" może skutecznie działać.
Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany. Stowarzyszenie WIOSNA, organizator "Szlachetnej Paczki", daje jej niezwykłą filozofię pomagania, twórcze podejście do pracy z ludźmi, unikatowe systemy zarządzania i wolność dawania siebie innym.

www.szlachetnapaczka.pl

Program "Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie...", zakłada prowadzenie regularnej zbiórki plastikowych nakrętek z której dochód w 100% przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Zbieramy wszelkiego rodzaju nakrętki plastikowe: po wodzie mineralnej, soku, napojach gazowanych, mleku, środkach czystości, kosmetykach. Akcja trwa nieustannie! A na jeden wózek potrzebnych jest kilkadziesiąt tysięcy nakrętek. Przyłącz się do zbiórki już dziś!

www.zakretki.info

Warning: opendir(/virtual/p/r/przedszkolecieklin.ugu.pl/images/stories/gora) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /virtual/p/r/przedszkolecieklin.ugu.pl/plugins/content/jwsig.php on line 100

Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Góra Grosza", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

www.towarzystwonaszdom.pl

Misja przedszkola
  • "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".

Tak więc:

• dbamy o rozwój zainteresowań i zdolności dzieci
  • zapewniamy wychowankom bezpieczne i higieniczne warunki zabawy
  • pracujemy w atmosferze szacunku i akceptacji
  • planując pracę uwzględniamy oczekiwania i potrzeby rodziców
  • jesteśmy po to aby ułatwić dzieciom osiąganie sukcesów szkolnych
  • wspomagamy rozwój dziecka uwzględniając jego predyspozycje rozwojowe